Jak działają dzbanki filtrujące?

Troska o ekologiczny styl życia powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Nawet małe wybory w dłuższej perspektywie czasu mogą spowodować wielkie zmiany. Tak też jest z dzbankami filtrującymi wodę. To jedna z prostszych metod racjonalnego wykorzystania dostępnych zasobów i ograniczenia ilości śmieci. Co warto o nich wiedzieć. Poznaj opinie o dzbankach filtrujących i sprawdź jaki dzbanek wybrać.
Woda, która płynie w naszych kranach, nie zawsze jest smaczna. Często również zawiera znaczący dodatek chloru i innych pierwiastków, które wspomagają jej oczyszczanie, jednak pogarszają smak i sprawiają, że nie zawsze nadaje się ona do picia. Dzbanek filtrujący składa się zazwyczaj z głównej bryły dzbanka, wkładki wewnętrznej i przykrywki. Dodatkowo sercem dzbanka filtrującego jest filtr wody. Dzbanki mają różną pojemność. Zazwyczaj z dzbanka o pojemności 3 litrów jednorazowo możemy uzyskać około 1,5 l przefiltrowanej wody. Przepływając przez filtr, oczyszcza się ona ze zbędnych składników. Na rynku dostępne są filtry standardowe, które z założenia mają oczyścić wodę i ją zmiękczyć oraz filtry Mg+, które wzbogacają przefiltrowaną wodę o dawkę niezbędnych minerałów. Woda po przefiltrowaniu jest miękka, dzięki czemu możemy bezpiecznie używać jej w czajnikach, ekspresach do kawy czy do natychmiastowego spożycia.

Dzbanki filtrujące czy warto?

Dzbanek filtrujący jest niewielkim przedmiotem, na który z łatwością znajdziemy miejsce w naszej kuchni. Dzięki niemu mamy stały dostęp do smacznej i miękkiej wody, która może być wykorzystywana do picia bądź przyrządzania posiłków. Jednak to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Dzięki zakupowi dzbanka filtrującego unikamy kupowania butelkowanej wody. W naszych domach, szczególnie w dużych miastach, woda bardzo często jest po prostu niesmaczna i twarda. Kupowanie wody często jest koniecznością. Dzbanki filtrujące pozwalają na uniknięcie tego obowiązku. W ostatecznym rozrachunku oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również mnóstwo bardzo cennego czasu. Dodatkowo dzbanek filtrujący pozwala nam na uniknięcie gromadzenia dużej ilości plastiku. Każdy, kto dotychczas kupował wodę, a następnie zamienił wodę butelkowaną na tę z dzbanka, zauważa znaczące zmniejszenie ilości odpadów. Dzbanek filtrujący jest więc nie tylko tanim, ale przede wszystkim bardzo ekologicznym rozwiązaniem, które powinno znaleźć się w każdym domu.

Dzbanki filtrujące-czym kierować się przy wyborze?

Często zastanawiamy się jaki dzbanek filtrujący wybrać. Podczas zakupów dzbanków filtrujących powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim istotny jest rozmiar dzbanka. W tej kwestii decydująca jest ilość wody, którą spożywamy każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że dzbanek filtrujący w każdej chwili można uzupełnić, a przefiltrowanie 1,5 l wody trwa zwykle około 60 sekund. Druga istotna kwestia to rodzaj filtra. Warto zastanowić się nad filtrami wzbogacającymi wodę o dodatkową dawkę minerałów. W ten sposób pita przez nas woda będzie nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Według opinii dotychczasowych klientów warto również zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe dzbanków filtrujących. W sklepach znajdziemy np. takie, które posiadają diody informujące o zużyciu filtra.